Ankaragücü taraftarı Koca’ya tezahüratlarla destek verdi: Büyük başkan

MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçının ardından yanındaki kişilerle birlikte mücadelenin hakemi Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, ‘tansiyon’ şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Savcılığın hakkında gözaltı kararı verdiği Koca’yı acil servis çıkışında bir grup Ankaragücü taraftarı karşıladı.

Taraftarlar tekerlekli sandalyeyle acil servisten çıkarılıp normal servise alınan Koca’ya “Büyük başkan” ve “Eline sağlık başkanım” sloganlarıyla destek verdi.

‘SABAHA KADAR MÜŞAHADE ALTINDA TUTULACAK’

Koca’nın acil servisin ardından başvurduğu Medicana Ankara Hastanesi kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Erdoğan İlkay da sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Prof. Dr. İlkay, şunları söyledi: “Daha önce sağ koroner arterine stent taktığım hastamızın 190’a 100 kan basıncı ve göğsünde baskıyla geldi. EKG değişikliğinin olmasından dolayı yaşanan bir durum. 24 saat boyuncu 3 kez 2 saat arayla enzim takılacak. Şu anda kan basıncı 150’ye aşamalı olarak indirildi. Göğüs ağrısı için ilaç başlandı. İlk enzimleri normal. 2’nci ve 3’üncü enzimlerin sonucuna göre anjiyo yapıp yapmamaya karar vereceğiz. 24 saat boyunca müşahede altında tutulacak. Genel sağlık durumu şu anda iyi.”

Koca’nın hastaneden sevk edildiği şeklinde çıkan görüntüler hakkında da konuşan Prof. Dr. Erdoğan İlkay, “Burası bir hastane. Yüzlerce kişi toplanıp tezahüratta bulununca kapıdan çıkarıp üst kapıdan tekrar hastaneye alarak yatışını yaptık” dedi. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x