Dilan Polat’ın eski ortağı Nez Demir’in mallarına da el kondu

Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile yakınlarına suç örgütü kurmak ve yönetmek, suç örgütüne üye olmak, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklamak ve Vergi Usul Kanunu’na muhalefet suçundan soruşturma yürütülüyor.

YURT DIŞI YASAĞI GETİRİLDİ VE MAL VARLIĞINA EL KONULDU

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği şüphelilere yurt dışı çıkış yasağı getirirken, hakimlik 21 şirketle ilgili şüphelilere ait tüm malvarlığı değerlerine al koydu. Polat ailesinin çalkantılı süreci dillere pelesenk olurken, olayla ilgili bir detay daha ortaya çıktı.

ESKİ ORTAĞI DA ETKİLENDİ

Olay, Dilan Polat’ın eski yakın arkadaşlarından biri olan Nez Demir’i de vurdu. Polat ile geçmişte iş ortağı olan ancak 3 yıldır kendisiyle görüşmeyen hatta kavgalı olan Nez Demir de güzellik merkezi sahibi. Dilan Polat soruşturmasında, Nez Demir’in de tüm malvarlığına el konuldu. 13 şubesi bulunan Nez Demir, karar sonrasında iki gözü iki çeşme video paylaştı.

“YETER ARTIK”

“Çalışanlarım sıkıntıya girmesin kenarda kalanla veya eşimden dostumdan alarak öderim hiç problem değil” diyen Demir, Polat ailesini işaret ederek “Yeter artık illallah geldi bana bunlardan” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Nez Demir, “Lütfen acil bir şekilde incelensin ve ne oluyorsa olsun” ifadeleriyle cümlelerine son verdi.

Bir diğer yandan Demir’in 4’ü İstanbul’da, 2’si Kocaeli’nde, diğerleri ise Bursa, Kayseri, Antalya, Zonguldak, Tokat, Ankara, Düzce’de şubeleri bulunuyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x