Dursun Özbek’ten penaltı yorumu ve Ali Koç’a “yumruk” göndermesi!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ile oynanan derbi mücadelesinde Djiku ile Icardi arasında yaşanan ikili mücadele için sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç’a göndermede bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İstanbul’da katıldığı bir etkinlikte açıklamalarda bulundu. Özbek, 0-0 biten Fenerbahçe derbisinde Djiku ile Icardi arasında yaşanan ve Galatasaray’ın penaltı beklediği pozisyon için Ali Koç’a göndermede bulundu.

Derbinin güzel bir maç olmadığını ancak mücadelenin olduğunu belirten Özbek, “Dünkü mücadeleye damgasını vuran Icardi’ye yapılan penaltı pozisyonuydu” dedi.

Özbek, söz konusu pozisyon için “Dünkü penaltı pozisyonunda Djiku, özellikle Icardi’ye sağ kroşe vurdu” diyerek Futbolun içinde bunları olmaması lazım. Bu hareketin cezalandırılması gerekirdi. Dünkü yorumcuları da dinledim. Bu kadar açık, net bir hareketin hakem tarafından görülmesi gerekirdi. VAR diye bir organizasyon var. Tüm bu pozisyonların detayını görmesi ve hakemi ikaz etmeliydi. Ben de büyük destek verdim VAR’ın Türkiye’ye gelmesi için, büyük katkı sağladım. Soru işareti olan kısım şu, maç 26 kamerayla çekiliyor. 26 kameranın 26’sı VAR’ın önüne gitti mi? Gittiyse bir problem” ifadelerini kullandı.

“Peşinde koşmaktan yorulduk”

Özbek, penaltı pozisyonunun incelenmesi gerektiğini belirterek, “Tüm yetkililere çağrı yapıyorum; Olay tüm detayıyla incelensin. 2024’e girerken bu tip pozisyonların peşinde koşmaktan yorulduk. Bu sadece Galatasaray’ın problemi değil. Genel bir problem. Bu şekilde VAR’ın daha iyi şekilde çalışması için görüntülerin tamamının kendilerine verilmesi lazım” dedi.

Ali Koç’a gönderme

Özbek sözlerini, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a göndermede bulunarak tamamladı;

“Az önce Djiku bir kroşe attı dedim Icardi’ye. Tabii geçmişte bazı paydaşların “onu tokatlayın” çağrıları vardı. Djiku tam anlamamış heralde, o da saha içinde bunu uygulamaya kalktı.”

Ali Koç ne demişti?

Kasım ayında Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Koç, “Ben ne yapayım sizin başkanınız olarak. Biz ne yapalım. Bu sadece bir örnek. Soruyorum hocamı kim sevk etti. Kendi MHK başkanınıza ağır küfürler edildiği zaman sevk etmediniz. Biz sorunca yeterli yüzde değil dediniz. Tüm stat bağırıyor.  Siz benim hoca şu ettiği sözlerden sevk ediyorsunuz. Siz kendi başkanınıza sahip çıkamıyorsunuz. Kim sevke etti hocamı. Danışman, federasyon Başkanına sorarak mı sevk etti. Hukuk müşaviri mi sevk etti. Bir gün bizden biri federasyona gidip birini tokatladı haberi çıkarsa şaşırmayın. İşler o noktaya gidiyor. Şunu söylemek istiyorum. Dürüst kulüpler destek verin. Fenerbahçe camiası top yekün destek verin. Nefes aldırmayın bu adamalara. Sokakata görürseniz tepki gösterin, fotoğraflarını çekin” demişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x